Účty pro studenty dokáží ušetřit nemalé finanční prostředky

Tradiční české banky nabízejí nejrůznější produkty pro široké spektrum klientů. Nezapomínají samozřejmě ani na děti a studenty. Studentské bankovní účty mohou být v mnoha případech velice výhodné. Nabízejí nejrůznější doplňkové služby, které studenti hojně využívají. Správně zvolený studentský účet navíc dokáže studentům ušetřit řadu finančních prostředků, které by bylo třeba vynaložit na vedení běžného účtu.

Nabídka studentských účtů

Snad každá banka, která v České republice zřízení studentských účtů nabízí, láká studenty na nejrůznější benefity. Může se jednat o vedení účtu zdarma, jednoduché ovládání, odměny za využívání. Nalezneme však i banky, které nabízejí bonus již za zřízení účtu, a to už se přeci vyplatí.

Kdo si může zřídit studentský účet?

Odpověď na shora uvedenou otázku je poměrně jednoduchá. Tento účet je samozřejmě výhradně určený studentům a mladistvým starším 15 let. Předpokladem pro zřízení takovéhoto účtu, alespoň u většiny bankovních institucí, je předložení dokladu prokazujícího studium. Studentský účet je možné využívat po celou dobu studia, maximálně však do dovršení 26 – 27 let. Většina bank po ukončení studia nebo dovršení věkové hranice účet překlopí na klasický běžný účet.

Výběr studentského účtu je dobré promyslet

Konkurenční boje mezi bankovními institucemi jsou výhodné především pro klienty. Banky se předhánějí ve výhodnějších nabídkách a jinak tomu není ani v případě studentských účtů, proto je vhodné si produkty jednotlivých bank porovnat a vybrat si tak ten nejlepší účet.

Při výběru je dobré zjistit si několik základních informací, mezi které patří samozřejmě vedení účtu zdarma, poplatky za platby, transakce a výběry z bankomatu.

Studenty potěší kontokorent

Řada studentů hojně využívá služby kontokorentu, tedy povoleného přečerpání do mínusových částek. Ten je určen pro klienty starší 18 let. Oproti klasickému kontokorentu, který známe z běžných účtů, jsou zde povolené limity však mnohem nižší. Studentům je zároveň nabízena i možnost bezúročného splacení.

 

Nabídka studentských účtů

 

UniCredit Bank – Ukonto pro mladé

Tento studentský účet je možné využívat ve věku od 15 do 26 let. Při založení účtu není požadován vklad. Vedení účtu je zcela zdarma. Ukonto pro mladé lze založit i on-line, ale je třeba počítat s tím, že je nutné doložit potvrzení o studiu. Banka nenabízí žádné bonusy za založení účtu.
Výběry ze všech bankomatů jsou naprosto zdarma.

 

ČSOB – Plus Konto

Plus Konto je možné založit jak na pobočce, tak i on-line. Založení je zdarma a banka nepožaduje žádný minimální vklad. Je nutné doložit potvrzení o studiu. Výhodou ČSOB je široká síť poboček a bankomatů, a to i v menších městech.
Vedení účtu je zcela zdarma. Výběry hotovosti z domácího bankomatu jsou rovněž zdarma. Při využití cizího bankomatu je účtován poplatek ve výši 40,- Kč. Výběry v zahraničí jsou poměrně drahé, jeden vás vyjde na 109,- Kč.

 

Raiffeisen Bank – eKonto Student Premium

Účet vhodný pro studenty od 12 do 26 let. Je možné ho založit také on-line. Banka vyžaduje potvrzení o studiu. Výběry z bankomatu jsou při splnění podmínek zdarma po celém světě.
Vedení účtu není zpoplatněno při splnění podmínky alespoň třech odchozích transakcí každý měsíc.

 

Komerční Banka – G2.2

Komerční banka disponuje pestrou sítí poboček i bankomatů. Účet G2.2 je vhodný pro studenty ve věku 15 – 30 let a lze ho zřídit i on-line. Několikrát během fungování účtu je nutné doložit potvrzení o studiu. Při splnění určitých podmínek je možné získat bonus za založení účtu.
Vedení účtu není zpoplatněno stejně tak, jako výběry z domácích bankomatů. Při výběru z bankomatu cizí banky vám bude účtován poplatek 39,- Kč. Při výběru v zahraničí je jeden výběr měsíčně zdarma, další jsou zpoplatněny částkou 99,- Kč.

 

Česká spořitelna – ČS Student

Bankovní účet vhodný pro studenty ve věku 15 – 27 let. Zřízení je možné provést on-line. Česká spořitelna požaduje potvrzení o studiu. Výhodou tohoto účtu je možnost jednoduchého vkladu hotovosti.
Vedení účtu a výběry z vlastních bankomatů jsou zdarma. Výběr z cizích bankomatů je zpoplatněn částkou 40,- Kč. Zahraniční výběr z bankomatu vás vyjde na 125,- Kč.

 

Moneta Money Bank – Genius Student

Účet vhodný pro studenty od 15 do 27 let. Je nutné ho založit na kamenné pobočce a při věku vyšším než 20 let doložit potvrzení o studiu.
Vedení účtu a výběry z domácích bankomatů jsou zdarma. Za výběr z cizích bankomatů si banka účtuje 49,- Kč. Nejdráže však vyjde výběr v zahraničí, který je zpoplatněn poplatkem 100,- Kč + 0,5 % z vybírané částky.

2018-10-12