Bezkontaktní placení pomocí platební karty, výběry z bankomatů, elektronické bankovnictví a další výhody, lze shrnout pod pojem online bankovnictví. Všechny tyto i další možnosti velice usnadňují lidem život, jelikož nemusí ztrácet čas docházením na pobočku a čekáním ve frontách. Rovněž to přináší komfort při výběru hotovosti, převodu peněžních částek z  účtu na účet či placení složenek. Mnoho úkonů se díky online bankovnictví zjednoduší či přímo zruší. 

Nabídka bank

Banky se snaží vylepšovat své služby inovacemi v oblasti bezkontaktního placení a elektronického bankovnictví. Například kromě platebních karet nabízejí i bezkontaktní nálepky. Také se zvyšuje počet bank, které umožňují klientům zřídit si účet on-line bez nutnosti návštěvy pobočky. Rovněž lze sjednat různé produkty pomocí mobilní aplikace. Samozřejmostí je dnes získání alespoň jedné bezkontaktní karty k bankovnímu účtu, možnost přístupu na účet prostřednictvím mobilní aplikace v rámci internetového bankovnictví. U peněžních transakcí jsou nejčastěji zdarma tuzemské platby zadávané on-line a výběry z bankomatů. 

Další výhody

Z konkurenčního boje mezi bankami začínají těžit i běžní klienti. Pořídit si běžný účet bez podmínek a získat k němu i další služby, je v Česku stále větší samozřejmost. Banky vědí, že klienty zajímá úroveň služeb, a tak například neustále vylepšují internetové a mobilní bankovnictví.

Řada výhod se týká výběrů z bankomatů zdarma. Například je umožněno několik výběrů z cizích bankomatů v ČR při splnění podmínky určitého minimálního výběru, výběr a vklad hotovosti na pobočce. K výhodám patří také možnost zvolit si číslo účtu apd. 

Příklady výhodných bankovních účtů

Banky se snaží poskytovat nejrůznější výhody pro vedení účtů. Například nabízejí účet s vedení účtu zdarma při dodržení obratové podmínky v určité výši, včetně domácího platebního styku. Nabízejí zdarma výběry z vlastního, ale i jakéhokoliv bankomatu v ČR i v zahraničí při výběru určité minimální částky. Zdarma jsou také internetová a mobilní bankovnictví, měsíční výpisy z účtu zasílané elektronicky nebo vedení bezkontaktní debetní karty.