Přehledné porovnání parametrů bankovních účtů

Každý rozumný člověk si ukládá část peněz na horší časy a také na stáři. Možností, jak peníze investovat je celá řada. Některé z nich jsou velice výhodné, jiné méně. Jednou z variant je založení bankovního účtu, ze kterého lze pohodlně a bez čekání ve frontách v pobočce banky čerpat peníze pomocí platební karty. Bankovní účet poskytuje klientovi i další výhody například v podobě internetového bankovnictví, kdy lze provádět peněžní transakce v pohodlí svého domova a mít neustále kontrolu na aktuálním stavem na účtu. Než zvolíme banku, ve které chceme založit účet, je dobré si porovnat jejich jednotlivé nabídky a parametry bankovních účtů. Teprve pak se můžeme rozhodnout, jaký účet bude pro nás ten nejvhodnější.

Jméno:

E-mail:

Váš dotaz:

Nejlepší účet prostě neexistuje

Jelikož má každý z nás jiné nároky a požadavky, nemůže existovat ani jeden universální a nejlepší bankovní účet. Někdo od účtu očekává jeho vedení bez poplatků, jiný si rád zaplatí menší paušál a nic jiného, někdo dává přednost velké renomované bance, další zase preferuje dravost a moderní přístup nově vzniklých bank. Při výběru je hlavně třeba si stanovit, co od svého bankovního účtu očekáváme. Někdo potřebuje osobní kontakt s bankovními pracovníky, takže si zřejmě nevybere internetovou banku, která má v ČR pouze tři pobočky. Kdo nechce banku navštěvovat a preferuje kontakt prostřednictvím moderních technologií, jako je internet, mobil, počítač či tablet, zvolíte určitě některou z nových menších bank. 

Běžný účet lze založit i online

V moderních bankách lze založit běžný účet bez nutnosti navštívit pobočku. Všechny potřebné údaje a dokumenty dodáte přes internet a podpis smlouvy proběhne buď poštou, nebo s pomocí kurýry, který vám smlouvu přiveze v dohodnutý čas na dohodnuté místo. Pokud nebudete muset řešit s bankou nic speciálního, nemusíte do ní nikdy vkročit. 

Které banky nabízejí vedení účtu bez poplatku?

Většinou se jedná o banky, které na český trh vstoupili teprve nedávno, jako je to v případě Mbank. Zdarma můžete mít běžný účet veden také ve Fio Bance, Air Bank nebo Equobank. Například v AirBance můžete mít běžný účet s malým tarifem, který je jediným běžným účtem na našem trhu, který je úročen stejně jako spořící účet, neplatí se žádný měsíční poplatek, za jednu cenu můžete mít až deset účtů a peníze můžete vybírat i na terminálech Sazky. Další bezkonkurenční výhodou je, že do bankomatů AirBank můžete peníze i vkládat. Obdobné výhody nabízí i Mbank, u které máte navíc zdarma všechny platby v rámci ČR, zrovna tak nastavení, platby inkasa, trvalé příkazy, elektronické měsíční výpisy na e-mail a také tři výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu v ČR.

Ovšem i zavedené banky nabízejí vedení některých účtů zdarma. Platí to například o Ekontu Smart u Raiffeisenbank, o Plus kontu o ČSOB, o kontu Můj účet u Komerční banky a dalších. 

Srovnávač bankovních účtů

Přehledné srovnání parametrů bankovních účtů nabízí internetový portál Ušetřeno. Zobrazí se vám zde běžné účty se všemi důležitými parametry, jako jsou například poplatky za vedení účtu, platby za výběr z bankomatů nebo minimální měsíční vklad. Pomocí tohoto srovnávače si každý může vybrat účet, který bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám.

2018-10-12