Na současném finančním trhu rozlišujeme půjčky bankovní a nebankovní. Každý má možnost si mezi vybrat podle svých představ a porovnat si jednotlivé podmínky, kterými jsou zejména výše úrokových sazeb, výše splátek, doba splatnosti atd. 

Bankovní půjčky

Z hlediska bezpečnosti jsou bankovní půjčky zřejmě tou nejvhodnější možností, jak získat peníze a vyřešit momentální potřeby. Banky totiž disponují určitým statutem, splňují náročné podmínky pro poskytování služeb a nehrozí u nich žádné nekalé praktiky, lichvářské úroky, skryté poplatky nebo různé dodatky ke smlouvě psané malým písmem, což jsou nešvary, se kterými se setkáte spíše u nebankovních poskytovatelů půjček. 

Druhy bankovních půjček

Celá řada bank nabízí půjčky určené speciálně pro některé skupiny lidí. Například jde o půjčky podnikatelům, seniorům, studentům, mladým rodinám atd. Banky nabízejí účelové i neúčelové půjčky. Druhem neúčelové půjčky je například americká hypotéka, nebo spotřebitelská půjčka, které lze použít na spotřební zboží nebo služby. Účelovými půjčkami jsou půjčky na domácnost, na auto, na podnikatelský projekt, na bydlení, na rekonstrukci atd. 

Porovnání bankovních půjček

Bankovní instituce jsou pochopitelně obchodními společnostmi, které poskytují lidem a firmám úvěry, hypotéky a půjčky. Zároveň mají zájem o generování zisku. Stejně jako jiné firmy si také navzájem konkurují a nabízejí zájemcům o půjčky buď nejnižší úrokové sazby, nebo možnost prodloužení doby splatnosti. Některé banky nabízejí žadatelům o půjčku například možnost, aby si sami stanovili výši splátek. Dalšími výhodami je například možnost refinancování půjčky nebo předčasné splacení bez sankce. 

Nebankovní půjčky

Nebankovní poskytovatelé půjček využívají hlavně široké možnosti internetu. Nejčastěji se proto setkáte s pojmy rychlá půjčka, půjčka ihned na bankovní účet, půjčka on line, půjčka donesená až domů apd. Největší výhodou pro žadatele je, že si půjčku mohou vyřídit v pohodlí svého domova, aniž by museli někam chodit. Dalšími nabídkami nebankovních subjektů jsou půjčka na ruku, po telefonu, bez potvrzení příjmu a bez registru. Při výběru nebankovní půjčky se vyplatí držet se osvědčených rad a vybrat opravdu solidního poskytovatele. Ověřte si, zda je zapsán v obchodním rejstříku, zjistěte si o něm objektivní informace a reference jiných klientů.


Aktuality

Pro koho je vhodná nebankovní půjčka a co obnáší?

27. 4. 2020
Někdo se dostane čas od času do nepříznivé životní situace, kdy mu nezbývá pár dní před výplatou ani na chleba. Pokud nemůže pomoct rodina ani přátelé, nabízí se možnost půjčky, třeba jen pár tisíc, než bude výplata „doma“.

Kdo je ručitel a kdo přistupitel k závazku?

15. 1. 2020
Pokud nejsme bonitní (nemáme dostatečný příjem) k získání hypotéky, úvěru či meziúvěru, existují další možnosti, jak získat vytoužený úvěr na bydlení. Pomoci nám může ručitel nebo přistupitel k závazku. Jaký je mezi nimi rozdíl?