Pět důvodů, proč dětem založit penzijní spoření

Penzijní spoření a děti? Ačkoliv to může znít téměř jako oxymóron, doplňkové penzijní spoření patří k nejvýhodnějším finančním produktům pro děti na českém trhu. Ke konci roku 2019 mělo sjednáno penzijko přes 56 000 dětí a jejich počet neustále roste. Zjistěte i vy, co rodiče na tomto typu spoření nejvíce oceňují.

Nejvyšší státní podpora

Penzijní spoření se může pochlubit nejvyšší státní podporou mezi všemi.finančními produkty. Při měsíční úložce 1 000 Kč přispěje stát na penzijko.dalších 2 760 Kč ročně. Předčí tak i oblíbené stavební spoření, kde ročně dosáhnete na státní příspěvek maximálně ve výši 2 000 Kč.

Bez poplatků

Stavební spoření ani investiční produkty pro děti se obvykle neobejdou bez.vstupních poplatků, poplatků za založení, za vedení a podobně. Doplňkové penzijní spoření založíte bez poplatků a u většiny penzijních společností navíc i během několika málo minut on-line z pohodlí vašeho domova.

Atraktivní zhodnocení

Přestože nese tento produktu název spoření, jedná se v zásadě o druh.investování. Penzijní společnosti dnes nabízí výběr z několika různých fondů a.strategií s rozdílnou mírou rizikovosti. Vzhledem k tomu, že penzijko se dětem.zakládá obvykle na řadu let, nemusíte se obávat zvolit dynamickou investiční.strategii. Ta vám bezpochyby nabídne i zajímavější zhodnocení než jiné, výrazně konzervativnější produkty.

Finance v 18 letech na cokoliv

Doplňkové penzijní spoření umožňuje v 18 letech výběr ⅓ naspořených financí.včetně zhodnocení a to za jakýmkoliv účelem. Podmínkou je minimální doba.spoření 10 let a proto se vyplatí založit spoření dětem co nejdříve. Mladí tak mohou vyrazit na jazykový kurz nebo si pořídit první bydlení.

Nástroj finanční gramotnosti

Kombinace pravidelného spoření menších částek, investičního potenciálu a.zajímavé cílové částky činí z penzijního spoření ideální nástroj, jak děti vzdělávat v oblasti finanční gramotnosti.