Chcete nastartovat své podnikání, ale brání vám v tom nedostatek finančních prostředků? Zřejmě by vám mohl pomoci provozní úvěr. Tyto úvěry jsou hojně využívány živnostníky i firmami. Jejich podmínky jsou poměrně příznivé a ve své nabídce je má většina bank i nebankovních společností. Nabídka je více než pestrá, takže je rozhodně z čeho vybírat. Provozní úvěry vám usnadní zajištění chodu firmy, aniž byste museli přemýšlet nad základními investicemi. 

Výhodné úroky i podmínky

Jak již bylo uvedeno výše, provozní úvěry se těší oblibě a není se čemu divit. Jsou poskytovány za dobrých podmínek a lze žádat o různé výše úvěrů. Banky a ostatní společnosti se samozřejmě předhánějí ve výhodnějších nabídkách, což je pro živnostníky i firmy velmi výhodné. Lze tak získat úvěr se zajímavým úrokem, který extra nezatíží váš rozpočet. 

Krátkodobý úvěr pro zajištění chodu podnikání

Provozní úvěry jsou primárně určeny pro zajištění financování potřeb podnikatelů a firem. Jsou poskytovány krátkodobě. Nejvíce se využívají na pořízení materiálu či zafinancování pohledávek apod. Tyto úvěry lze většinou nastavit tak, že se čerpají dle aktuálních potřeb podnikatele či firmy. 

Kdo může získat provozní úvěr a pro koho je vhodný?

Podmínky pro získání provozního úvěru jsou velice podobné těm, které je potřeba splnit i u dalších finančních produktů poskytovaných podnikatelům či firmám. Základním předpokladem je tedy oprávnění k podnikání na území České republiky. Je třeba doložit živnostenské oprávnění či výpis z obchodního rejstříku. Dále je třeba doložit různé účetní doklady, které mohou být požadovány za určité období zpětně, např. 1 – 2 roky. O provozní úvěr lze žádat v případě, že žadatel není v exekuci, insolvenci či likvidaci. Tento samozřejmě nesmí mít ani žádné pohledávky vůči státu (daně, pojištění apod.).

Provozní úvěr je vhodný pro všechny podnikatele a firmy, jenž nechtějí být odkázáni na své aktuální finanční možnosti. Provozní úvěr dokáže pokrýt náklady na pohledávky a rovněž i celý chod podnikání. Je poskytován v různých výších na základě mnoha faktorů, které jsou bankou či jiným poskytovatel posuzovány. 

Kde lze o provozní úvěr žádat?

Jelikož se jedná o úvěr, jež je ve většině případů, posuzovaný individuální, zřejmě se při vyřizování žádosti nevyhnete návštěvě pobočky. Výhodou je, že díky individuálnímu přístupu můžete od dané banky či jiné společnosti získat výhodnější podmínky. Individuální přístup totiž otevírá úplně jiné možnosti. Provozní úvěry či nejrůznější typy revolvingových úvěrů nabízí téměř každá banka i nebankovní společnost. 

Pečlivý výběr a porovnání nabídek je základ

Jak bylo zmíněno výše, provozní úvěry jsou velmi individuální záležitostí, proto není jednoduché se v nabídkách orientovat. O provozní úvěr je možné podat prvotní nezávaznou žádost u více společností a po předložení nabídek si tyto pečlivě prostudovat, a to včetně obchodních podmínek. Následně bude výběr mnohem snazší, protože uvidíte konkrétní čísla a podmínky černé na bílém. Se společnostmi je velmi často možné výhodnější podmínky na základě jiných nabídek vyjednat.